Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nam nie grozi nuda - 2009

Realizowany przez:

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Leśna Kraina w Rogozińcu

Cel:

Działania w projekcie zmierzają do tego, aby młodzi ludzie potrafili odkrywać, poznawać, rozumieć, pytać, słuchać oraz nauczyć się wykorzystywać wiedzę, która jest bardzo blisko nich, zachować i przekazywać ją innym. Początkowe działania mają prowadzić do integracji grupy i do wzbudzenia w nich ciekawości i chęci odkrywania tajemnic, poznania wydarzeń zaistniałych w okolicy.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z Rogozińca i okolic.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu poprzez warsztaty i wyjazdy poznają wyjątkowość miejsca, w którym mieszkają. Poznając losy ludzi, często wyjątkowe, wplecione w wydarzenia historii, kształtują własne różne umiejętności – od zbierania informacji, rozmawiania z dorosłymi, konstruowania opowieści w sposób słowny i plastyczny, aż do prezentowania samego siebie i efektów swojej pracy. Postanowiliśmy to osiągnąć poprzez uczenie się, aktywizację i włączenie się w życie naszej społeczności. Możemy to osiągnąć poprzez wydawanie gazety, w której poruszymy problemy nurtujące naszą młodzież tj. przeciwdziałanie agresji, przemocy i uzależnieniom itp. Grupę nasza stanowi młodzież ucząca się w Technikum Leśnym w Rogozincu. Łączy nas jedno, pasja nauki i chęć zrobienia czegoś dla naszych kolegów i koleżanek. Wydawanie gazety stanie się polem nauki: pisania artykułów, felietonów, przeprowadzania wywiadów, robienia fotografii, spotkań z ciekawymi ludźmi, wymiany doświadczeń i poglądów z innymi. Dzięki tej dodatkowej pracy zdobędziemy umiejętności, które ułatwią nam naukę w szkole i start w dorosłe życie.

Budżet projektu: 15 650 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Leśna Kraina w Rogozińcu

Miejscowość: Rogoziniec

Ulica, nr domu i lokalu: Rogoziniec 115 b

Kod pocztowy i Poczta: 66-210 Zbąszynek

Województwo: lubuskie

Powiat: świebodziński

Adres strony internetowej:

Nam nie grozi nuda

8Q4J+2V Rogoziniec, Polska

Więcej