Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Marzyć bez barier - 2002

Realizowany przez:

Fundacja Humanitarna Nadzieja im. Stefanii Zaorskiej w Nowym Stawie

Cel:

Projekt 'Marzyć bez barier’ ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych młodzieży oraz przeciwdziałanie stereotypizacji i przełamywanie barier świadomościowych młodzieży w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest bezpośrednio do młodzieży, w tym również niepełnosprawnej (15-19 lat) oraz pośrednio do całego środowiska lokalnego miasta i gminy Nowy Staw.

Opis projektu:

Projekt zakłada realizację filmu o marzeniach niepełnosprawnych mieszkańców powiatu malborskiego. W powstanie filmu zostanie zaangażowana młodzież, która przejdzie warsztaty realizacji filmowej i zostanie właściwie przygotowana do zadania. Młodzi ludzie będą spotykać się w stworzonej kafejce filmowej „Cafefilm”, w której będą pracować nad filmem (wypracowanie koncepcji, diagnoza, poszukiwania pomysłów i rozwiązań). Do zadań młodzieży należałaby też współpraca z Ośrodkami Pomocy Społecznej z terenu powiatu w celu uzyskania informacji nt. niepełnosprawnych mieszkańców. Istotnym elementem projektu będzie realizowanie wywiadów z niepełnosprawnymi mieszkańcami, które mają na celu z jednej strony diagnozę osób niepełnosprawnych, z drugiej przeciwdziałanie ich stereotypowego postrzegania. Zakończeniem projektu będzie uroczysta projekcja filmu podczas obchodów święta miasta – Dnia Nowego Stawu. Efektem projektu będzie zrealizowanie filmu o marzeniach osób niepełnosprawnych oraz uroczysta projekcja filmu. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup sprzętu, przeprowadzenie warsztatów, spotkania w 'Cafefilm’, projekcję filmu oraz koordynowanie działań.

Budżet projektu: 8 500 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2002

Nitka: RS_2002

Fundacja Humanitarna Nadzieja im. Stefanii Zaorskiej w Nowym Stawie

Miejscowość: Nowy Staw

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Westerplatte 2

Kod pocztowy i Poczta: 82-230 Nowy Staw

Województwo: pomorskie

Powiat: malborski

Adres strony internetowej: http://www.fundacja.civ.pl

Marzyć bez barier

Obrońców Westerplatte 1, 82-230 Nowy Staw, Polska

Więcej