Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Cmolaskie warsztaty szachowe - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Cmolas w Cmolasie

Cel:

Celem projektu jest zorganizowanie warsztatów szachowych kształcących umiejętność logicznego myślenia, trenowanie pamięci i wyobraźni młodych ludzi.Popularyzacja gry w szachy jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Projekt nastawiony jest na wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych, internetu umozliwiajcych młodym szachistom naukę i doskonalenie swoich umięjętności szachowych.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą młodzi ludzie z Gminy Cmolas od 13 do 19 roku życia z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych wyrażający chęć udziału w warsztatach szachowych. Rekrutację uczestników rozpoczniemy intensywną akcją promocyjną projektu poprzez lokalną rozgłośnie radiową -Twoje Radio Cmolas, gazetkę lokalną-Panorama Gminy Cmolas, szkoły. Dojaz na warsztaty zapewnia Urząd Gminy w Cmolasie.

Opis projektu:

Celem projektu pn.: 'Cmolaskie warsztaty szachowe’ jest rozwijanie pasji i zainteresowań poprzez zorganizowanie warsztatów szachowych kształcących umiejętność logicznego myślenia, trenowanie pamięci i wyobraźni młodych ludzi. W ramach zajęć będzie prowadzona nauka gry w szachy w oparciu o program komputerowy do nauki gry w szachy oraz tradycyjne formy nauki. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach 15 osobowych raz w tygodniu po 2 godziny dla każdej grupy. W ramach projektu powstanie strona internetowa kółka szachowego, którą współtworzyć będą uczestnicy zajęć, przez co zdobędą umiejętność tworzenia i administrowania stron www. Na stronie internetowej zamieszczane będą informacje o projekcie, harmonogram warsztatów, zdjęcia z zajęć, informacje o osiągnięciach uczestników warsztatów. Na zakończenie realizacji projektu zostanie zorganizowany otwarty turniej szachowy, gdzie uczestnicy warsztatów szachowych będą mogli sprawdzić nabyte umiejętności. Dotacja zostanie przeznaczona na: zakup programów do nauki gry w szachy, szachów, zegarów szachowych, literatury fachowej, nagród turniejowych, zatrudnienie osoby prowadzącej warsztaty.

Budżet projektu: 7 920,00 zł

Dotacja: 5 400,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Cmolas w Cmolasie

Miejscowość: Cmolas

Ulica, nr domu i lokalu: Cmolas 269 A

Kod pocztowy i Poczta: 36-105 Cmolas

Województwo: podkarpackie

Powiat: kolbuszowski

Adres strony internetowej: –

Cmolaskie warsztaty szachowe

Cmolas 244, 36-105, Polska

Więcej