Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przez dziurkę w komórce - 2009

Realizowany przez:

Przemkowski Ośrodek Kultury

Cel:

Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży na pewne formy życia społecznego, obok których przechodzimy codziennie, ale ich nie zauważamy poprzez zorganizowanie przeglądu filmów realizowanych za pomocą telefonu komórkowego.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z Przemkowa.

Opis projektu:

W ramach projektu zostaną zrealizowane filmy nakręcone elefonem komórkowym.’Komórka’ jest urządzeniem, posiadającym funkcje, które służą młodym ludziom nie tylko do przeprowadzania rozmów, ale też słuchania muzyki, robienia zdjęć, przeglądania internetu czy nagrywania krótkich filmów. Projekt przewiduje przeprowadzenie spotkań w grupie i warsztatów prowadzonych przez fachowców-realizatorów ogólnopolskiego festiwalu filmów komórkowych OFFK-a w Łodzi, których celem będzie zaznajomienie młodzieży z techniką filmowania, sposobami montażu, obróbki komputerowej filmu itp. W czasie trwania projektu, zostaną podane do realizacji 3 tematy filmowe – wymyślone przez młodzież i zrobione w lokalnym środowisku – np. szkole, urzędzie, na ulicy. Po zakończeniu każdego z nich odbędzie się przegląd 'wewnętrzny’ prac, z udziałem uczestników projektu, na którym jury złożone również z uczestników projektu dokona wyboru 5-7 najlepszych filmów. Wszystkie wyróżnione filmy zostaną zaprezentowane na ekranie kinowym podczas I Przemkowskiego Przeglądu Filmów Komórkowych. Przegląd odbędzie się z udziałem mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Na Przeglądzie zostaną nagrodzone po 3 filmy z każdego tematu. Po zakończeniu projektu filmy zostaną zgłoszone na OFFK-e, a POK zorganizuje wyjazd z autorami zakwalifikowanych prac.

Budżet projektu: 9 500 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Przemkowski Ośrodek Kultury

Miejscowość: Przemków

Ulica, nr domu i lokalu: Głogowska 17

Kod pocztowy i Poczta: 59-170 Przemków

Województwo: dolnośląskie

Powiat: polkowicki

Adres strony internetowej: –

Przez dziurkę w komórce

plac Wolności 4, 59-170 Przemków, Polska

Więcej