Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Oswoić media - 2009

Realizowany przez:

Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży z małego miasteczka do życia w świecie zdominowanym przez media, zdobycie umiejętności wypowiadania się za pomocą języka mediów, wypracowanie mechanizmów obronnych i umiejętności krytycznego spojrzenia na perswazyjną silę języka i przemożną silę obrazu rzeczywistości kreowanej przez media. Uzyskanie umiejętności komunikacji społecznej, nabranie pewności siebie, nauka autoprezentacji, pracy w grupie, nawiązywanie kontaktów społecznych i współpraca z partnerami lokalnymi.

Odbiorcy projektu:

30 osobowa grupa młodzieży w wieku 13 – 16 lat, pragnącej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności dziennikarskie.

Opis projektu:

Główne działania w projekcie: młodzież poprzez panele, debaty, warsztaty, wyjazdy zdobywa wiedzę i umiejętności praktyczne. Pod kierunkiem specjalistów tworzy materiały prasowe, radiowe, internetowe i filmowe. Podsumowanie projektu: impreza środowiskowa, w ramach której odbędzie się: pojedynek mediów-debata dotycząca oddziaływania mediów, prezentacja efektów pracy warsztatów: MOK-TV,MOK-FM,MOK-NET i MOK-PRESS oraz festyn: stoiska medialne, występy, wystawa starych odbiorników TV i radiowych, gotowanie zupy Medialny Kocioł, aukcje, loterie, konkursy. Efekty projektu to powołanie Młodzieżowej Agencji Medialnej MAM. Jej celem będzie umożliwienie młodym ludziom kreowania otaczającej rzeczywistości przez poznanie środowiska lokalnego i współdziałanie z nim oraz realizacje pomysłów z wykorzystaniem narzędzi tj. lokalna prasa, radio i telewizja. Agencja cyklicznie będzie organizowała Dzień Mediów.

Budżet projektu: 10 490 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie

Miejscowość: Bukowno

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kolejowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 32-332 Bukowno

Województwo: małopolskie

Powiat: olkuski

Adres strony internetowej: www.mokbukowno.pl

Oswoić media

Kolejowa 3, 32-332 Bukowno, Polska

Więcej