Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

#SchoolChangers - 2020

Realizowany przez:

Fundacja Animacja

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych (umiejętności pracy w zespole, nawiązywania współpracy oraz umiejętności przeprowadzania konsultacji społecznych) poprzez zaangażowanie młodych ludzi w działania promujące ekologiczny styl życia w lokalnym środowisku.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat mieszkańców Pleszewa i okolicznych wiosek.

Opis projektu:

Osią projektu jest temat ZERO WASTE (np. prawidłowej segregacji). Młodzież sama lub włączając swoich kolegów z klasy opracowuje rekomendacje dla wybranych dwóch szkół dotyczące prawidłowej segregacji. Młodzi biorą udział w szkoleniu/wykładzie/warsztatach z zakresu zrównoważonego rozwoju lub z propagatorką/em ekologii, odwiedzają organizację (wizyta studyjna) zajmującą się promowaniem takiej tematyki w Poznaniu lub innym większym mieście. Pracując w grupach przyglądają się sytuacji w dwóch szkołach (zaproszą do konsultacji kolegów), wdrażają rekomendacje np. wprowadzając oznaczenia, konkretne kosze do segregacji itp. Młodzi zawierają sojusze z dyrekcją szkoły, z kolegami/uczniami i promują swoje działania w social mediach.

Budżet projektu: 9 500 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Animacja

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: Bolesława Krzywoustego 3

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: fundacjaanimacja.com

#SchoolChangers

Rynek 8, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej