Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Miasto z przeszłości - 2020

Realizowany przez:

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności interpersonalnych, umiejętności pracy z nowoczesnymi technologiami, a także rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej i międzypokoleniowej. Doskonalenie umiejętności planowania i odpowiedzialności przy jednoczesnym zwiększeniu wiedzy o historii swojej miejscowości a także pobudzenie jej do aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-14 lat ze szkoły podstawowej w Nowej Górze.

Opis projektu:

Główne działania projektu krążą wokół historii wsi. Młodzież zbiera stare zdjęcia, które następnie szczegółowo analizuje i opisuje. Nawiązują kontakty z mieszkańcami i przeprowadzają wywiady z seniorami na temat historii wsi. Ich wspomnienia wykorzystują do opisów zdjęć i wykonują zdjęcia tych samych miejsc współcześnie. Finalnym produktem są duże ramki na których młodzież przedstawia dwa kadry „kiedyś” i „dziś”. W trakcie realizacji projektu młodzież pracuje w grupach, współpracując z seniorami oraz z grupami dorosłych: Radą Sołecką, Towarzystwem Przyjaciół Nowej Góry, Fotoklubem Krzeszowickim. Przez cały czas trwania projektu młodzi prowadzą dokumentację fotograficzną, którą umieszczają na portalach społecznościowych a także co miesiąc umieszczają krótką relację w lokalnej gazecie. Na zakończenie projektu planuje się wernisaż prac.

Budżet projektu: 11 570 zł

Dotacja: 8 470 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Miejscowość: Krzeszowice

Ulica, nr domu i lokalu: Walkowskiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 32-065 Krzeszowice

Województwo: małopolskie

Powiat: krakowski

Adres strony internetowej: –

Miasto z przeszłości

dr Walkowskiego 1, 32-065 Krzeszowice, Polska

Więcej