Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

SZPIL-ka, czyli Sędziejowicki Zdalny Punkt Informacji Lokalnej - 2020

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez wykonanie strony internetowej z informacjami o bieżących wydarzeniach i imprezach kulturalnych organizowanych w gminie, ale też w pobliskich miastach powiatowych oraz w Łodzi oraz wydanie „papierowego” informatora lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-14 osób w wieku 13-17 lat z terenu gminy Sędziejowice.

Opis projektu:

W ramach projektu, jego uczestnicy tworzą Sędziejowicki Zdalny Punkt Informacji Lokalnej, czyli stronę internetową o bieżących wydarzeniach i imprezach kulturalnych organizowanych w gminie, np. Dniu Matki, Dniu Dziecka, występach w GOK, wystawach, a także zawierająca informacje o godzinach otwarcia biblioteki, nowościach książkowych, zajęciach dla dzieci w GOK, ofertach świetlic wiejskich, imprezach sportowych, zawodach strażackich, zebraniach wiejskich i innych. Efektem działań młodzieży jest nie tylko strona internetowa, ale też „papierowy” informator lokalny, który dorocznie można aktualizować. Na początku projektu młodzież uczestniczy w spotkaniach warsztatowych z dziennikarzem, fotografikiem, grafikiem i informatykiem, które przygotują ich do samodzielnego stworzenia strony i publikacji drukowanej. Później młodzi pracują (w bibliotecznej pracowni komputerowej) nad stworzeniem strony i informatora, a w ostatnich tygodniach zajmują się ich promocją.

Budżet projektu: 8 500 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach

Miejscowość: Sędziejowice

Ulica, nr domu i lokalu: Wieluńska 7

Kod pocztowy i Poczta: 98-160 Sędziejowice

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: http://biblioteka.gminasedziejowice.eu

SZPIL-ka, czyli Sędziejowicki Zdalny Punkt Informacji Lokalnej

Leśna 29, 98-160 Sędziejowice, Polska

Więcej