Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

rozmawiaMY – cykl wywiadów wideo - 2020

Realizowany przez:

Dom Kultury Gostyń

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez samodzielną pracę przy projekcie (m.in. poznanie środowiska lokalnego oraz przygotowanie do wchodzenia w nowe role).

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-20 osób w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Wyry.

Opis projektu:

Osią projektu jest cykl wideo wywiadów z mieszkańcami gminy Wyry. Młodzież wybiera spośród siebie lidera projektu i dzieli się zadaniami projektowymi takimi jak: wybór rozmówców, kontakty z instytucjami publicznymi, opracowanie tematyki, scenariuszy wywiadów, umówienie rozmów, przygotowanie techniczne do rejestracji wywiadów, montaż wideo, zaplanowanie spotkania kończącego projekt, promocja projektu. Równolegle uczestnicy biorą udział w krótkich warsztatach poświęconych podstawom dziennikarstwa – otrzymują niezbędną wiedzę by samodzielnie przeprowadzić wywiady. Koordynator projektu systematycznie spotyka się z uczestnikami projektu czuwając nad postępem prac projektowych i w razie potrzeb próbować wspólnie rozwiązywać napotkane trudności (w przypadku trwania stanu zagrożenia epidemicznego warsztaty oraz
spotkania z koordynatorem będą odbywać się online). Kulminacyjnym punktem jest spotkanie, na którym młodzież prezentuje wywiady w obecności ich bohaterów, lokalnych władz i liderów lokalnych, a także zainteresowanych mieszkańców.

Budżet projektu: 6 195 zł

Dotacja: 4 950 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury Gostyń

Miejscowość: Gostyń

Ulica, nr domu i lokalu: Pszczyńska 366

Kod pocztowy i Poczta: 43-176 Gostyń

Województwo: śląskie

Powiat: mikołowski

Adres strony internetowej: –

rozmawiaMY – cykl wywiadów wideo

Pszczyńska 366, 43-176 Gostyń, Polska

Więcej