Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

A u nas i ładnie i eko. - 2020

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez organizowanie wspólnego projektu edukacji praktycznej, którego efektem będzie upiększenie Gminy Lądek-Zdr. Młodzież będzie współtworzyć projekt, zdobędzie praktyczną wiedzę, nabierze wiary we własne możliwości a widoczne efekty pracy będzie mogła publicznie zaprezentować.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Lądek-Zdrój. Podczas działań młodzież zapoznaje się ze społecznością lokalną, seniorami, osobami z niepełnosprawnościami, dobrami natury regionu, tak by lepiej mogła rozumieć swoje środowisko i jego realia.

Opis projektu:

Tematem projektu jest ekologia, środowisko naturalne regionu Kotliny Kłodzkiej. Na początku projektu młodzież uczestniczy w wykładach i warsztatach tematycznych z zakresu planowania przestrzeni, majsterkowania i ogrodnictwa, a następnie projektuje i tworzy 10 wypoczynkowo-edukacyjnych „Dobrych punktów, które przyczynią się do upiększenia gminy.” W punktach tych umieszczają okna dekoracyjne (ramy starych okien z recyklingu), w środku okien uczestnicy projektu malują obrazy oraz organizują mały teren zielony. Finałem projektu jest publiczne odsłonięcie „Dobrych punktów” w lipcu, na Festiwalu Streat Artu. Podczas projektu młodzież tworzy fotografie dokumentujące zdarzenia z projektu, przygotowuje album i wystawę.

Budżet projektu: 11 453 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda

Miejscowość: Lądek-Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Zwycięstwa 14 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 57-540 Lądek-Zdrój

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

A u nas i ładnie i eko.

Zwycięstwa 14, 57-540 Lądek-Zdrój, Polska

Więcej