Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Opowieści o wirusie HAN” - 2020

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, Droszków

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych, nabycie i udoskonalenie postaw świadomego odbiorcy przedstawienia oraz doświadczeń w jego przygotowaniu i prezentacji scenicznej, nabycie umiejętności współpracy w grupie, nawiązanie wzajemnych relacji między „aktorami” przedstawienia. Uświadomienie uczestnikom przyczyn szerzenia się i skutków hejtu, przemocy i nietolerancji oraz wyposażenie ich w umiejętności przeciwdziałające temu zjawisku.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13–19 lat zamieszkałych w powiecie Zielona Góra.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest praca młodzieży nad napisaniem własnego scenariusza i przygotowaniem scenografii do przedstawienia teatralnego, które zaprezentowane zostanie w środowisku lokalnym. Warsztaty teatralne prowadzone są przez profesjonalistów, zatrudnionych na potrzeby dobrego nauczenia ról i zagrania postaci, w które wcielają się uczestnicy projektu. Realizacja projektu obejmuje następujące działania: dyskusje, spotkania z ekspertami, warsztaty teatralne, dramowe, indywidualną pracę uczestników (ankiety i wywiady rówieśnicze), uczestnictwo w spektaklach teatralnych w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze i w Teatrze zZa boru w Zaborze, grupowe i indywidualne przygotowanie widowiska scenicznego i jego prezentacja w środowisku wiejskim.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, Droszków

Miejscowość: Droszków

Ulica, nr domu i lokalu: Dębowa 6

Kod pocztowy i Poczta: 66-003 Zabór

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: http://http://www.droszkow.eu/

„Opowieści o wirusie HAN”

Kościelna 4, 66-003 Droszków, Polska

Więcej