Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Echo Młodych - 2020

Realizowany przez:

Wiślańskie Centrum Kultury

Cel:

Celem projektu jest przede wszystkim rozwinięcie kompetencji społecznych, a w konsekwencji także zawodowych młodzieży, zarówno podczas spotkań redakcji i prac z tutorami, przy okazji zbierania materiałów do audycji i artykułów oraz podczas pracy nad tworzeniem treści Echa Młodych. Projekt ma także na celu zainspirowanie młodzieży i umożliwienie jej odnalezienia swoich pasji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-18 lat mieszkańcy Wisły bądź ościennych miejscowości.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są nowoczesne media. To inicjatywa, która nie tylko przybliża młodych ludzi do mediów, ale także sprawia, że oni sami zabierają głos w dyskusji publicznej na temat swojego miasta i regionu. W Wiślańskim Centrum Kultury młodzież tworzy multimedialną, młodą redakcję, w której powstają podcasty, filmy wideo i gazeta papierowa. Wszystkie działania w ramach projektu Echo Młodych są nakierowane na rozwój osobisty członków redakcji oraz na zaistnienie młodych ludzi w dyskusji publicznej. Członkowie redakcji są uczestniczyli w procesie tworzenia zarówno audycji jak i gazety od początku, tworzą ich linię merytoryczną, harmonogram i realizując poszczególne działania. To oni sami wybierają tematy które chcą opisać, rozmówców z którymi chcią rozmawiać. Młodzież wydaje gazetę Echo Młodych oraz tworzy autorskie audycje, pokazujące punkt widzenia młodych na ich małą ojczyznę i udowadnia, że oni także mają wpływ na otaczający ich świat. Formuła projektu pozwala na przeprowadzenie spotkań i wywiadów przez Internet lub zachowując reżim sanitarny w mniejszych grupach.

Budżet projektu: 10 470 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Wiślańskie Centrum Kultury

Miejscowość: Wisła

Ulica, nr domu i lokalu: Pl. B. Hoffa 3a

Kod pocztowy i Poczta: 43-460 Wisła

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: –

Echo Młodych

Plac Bogumiła Hoffa 3A, 43-460 Wisła, Polska

Więcej