Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ze smakiem po dziejach gminy Michałowo - 2020

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury Michałowo

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych i kreatywności poprzez wzbogacenie wiedzy na temat regionalnej kuchni i jej tradycji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13 -19 lat w większości ucząca się w Zespole Szkół w
Michałowie oraz uczęszczająca na zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie.

Opis projektu:

Tematem projektu jest kuchnia regionalna i historia z nią związana. Początkowo uczestnicy na dwóch spotkaniach z instruktorkami poznają kilka tradycyjnych potraw i wspólnie wykonują je w/g ich receptur. Równolegle odbywają się dwa spotkania dotyczące wielokulturowej historii regionu z perspektywy kulinariów i publikacji kucharskich poświęconych kuchni regionalnej. Na kolejnym etapie realizacji projektu młodzi zbierają od mieszkańców regionu przepisy kulinarne oraz przekazują je pozostałym uczestnikom na wspólnych warsztatach. Na tym etapie młodzież samodzielnie planuje i realizuje warsztaty dla grupy rówieśników, a także zdobywa rzetelne informacje od mieszkańców swojej społeczności lokalnej. W końcowej fazie projektu uczestnicy redagują zdobyte informacje i wspólnie tworzą książeczkę kucharską, zawierającą przepisy i historie z nimi związane. Publikacja zawiera zdjęcia zrobione przez uczestników podczas warsztatów kucharskich. Książeczka stanowi materialny efekt całego projektu.

Budżet projektu: 9 184 zł

Dotacja: 8 464 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury Michałowo

Miejscowość: Michałowo

Ulica, nr domu i lokalu: Białostocka 19

Kod pocztowy i Poczta: 16-050 Michałowo

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: –

Ze smakiem po dziejach gminy Michałowo

Białostocka 11, 16-050 Michałowo, Polska

Więcej