Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dawniej a dziś w Miedzianej Górze - 2020

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzianej Górze

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez zachęcenie młodych ludzi do nawiązywania relacji z ludźmi, do współpracy w grupie oraz poszukiwania rozwiązań.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 -15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Miedziana Góra.

Opis projektu:

W projekcie młodzież spogląda z 3 stron na swoje środowisko, a wiodącymi tematami są: 1.Zabawy i gry dawno zapomniane 2.Nasze lokalne potrawy 3.Gwara regionalna. Młodzież opracowuje i drukuje w postaci ulotek zestaw gier i zabaw, zapraszając do zabawy w trakcie trwania projektu uczniów z Zespołu Szkół w Kostomłotach Drugich. Młodzi opracowują także słownik gwary regionalnej i drukują w profesjonalnej drukarni, który przekazują do bibliotek znajdujących się w gminnych szkołach. Inspiracją do pracy i poszukiwań dotyczących informacji o gwarze jest spotkanie ze świętokrzyską gawędziarą. We współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich przygotowują wybrane potrawy regionalne, a wszystkie przepisy zbierają i opracowują w postaci prezentacji PowerPoint, którą przedstawiają na zakończenie projektu. Biorą udział w warsztatach kulinarnych ukazujących różnicę potraw lokalnych z nowoczesnymi „wystrzałowymi” daniami. Na zakończenie organizują ognisko z zabawami i grami dawno zapomnianymi i konkursami uwypuklającymi gwarę regionalną.

Budżet projektu: 10 720 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzianej Górze

Miejscowość: Miedziana Góra

Ulica, nr domu i lokalu: Urzędnicza 8

Kod pocztowy i Poczta: 26-085 Miedziana Góra

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: –

Dawniej a dziś w Miedzianej Górze

Urzędnicza 18, 26-085 Miedziana Góra, Polska

Więcej