Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bo najgorsze co możesz zrobić, to nie zrobić nic. - 2020

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Nasutowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych, nabycie umiejętności interpersonalnych, współpracy w grupie, a także poznanie słabych i mocnych stron oraz przełamania strachu przed udzieleniem pomocy wynikającego z niewiedzy i braku doświadczenia.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasutowie w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest przełamanie strachu przed udzieleniem pomocy poszkodowanemu oraz obawa, że zrobi się cos źle, bo wszystko wygląda inaczej niż uczono w szkole. W pierwszym etapie realizacji projektu uczestnicy projektu zostają wyszkoleni w zakresie pierwszej pomocy z wykorzystaniem zestawu do pozoracji ran. Biorą też udział w warsztatach kształtujących umiejętności interpersonalne. W dalszej części, uczestnicy projektu organizują cykl warsztatów pierwszej pomocy z wykorzystaniem pozoracji ran dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej (klasy 5-8), zaś dla grup młodszych organizują cykl spotkań mający na celu przybliżenie sylwetki strażaka-ratownika oraz zapoznanie z zasadami wzywania pomocy. Zadania w szkole zakończone zostają konkursami. Na zakończenie projektu uczestnicy przygotowują pokaz ratowniczy oraz fotorelację z realizacji projektu.

Budżet projektu: 9 342 zł

Dotacja: 7 442 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Nasutowie

Miejscowość: Nasutów

Ulica, nr domu i lokalu: Nasutów 99D

Kod pocztowy i Poczta: 21-025 Nasutów

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: –

Bo najgorsze co możesz zrobić, to nie zrobić nic.

Nasutów 99 A, 21-025, Polska

Więcej