Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Z kamerą po sukces” - 2020

Realizowany przez:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej

Cel:

Celem projektu jest pozyskanie przez młodzież umiejętności w zakresie przygotowania i realizacji
amatorskich materiałów filmowych, a także nabycie umiejętności współpracy w grupie, pozyskiwania
partnerów do działania i promowania swoich osiągnięć, a także aktywne, wspólne i wielokierunkowe działanie na rzecz lokalnych społeczności, co wpłynie na podniesienie samooceny młodych ludzi.

Odbiorcy projektu:

Grupa minimum 14 w wieku 15-19 lat z terenu Lubania i Powiatu Lubańskiego.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie autorskich materiałów filmowych o ludziach z Lubania i okolicy, którzy poprzez systematyczne dążenie do celu, przełamywanie oporów, pracę nad sobą osiągnęli sukces lub spełnili marzenie, które wydawać się mogło fanaberią. Uczestnicy projektu tworzą własny kanał na YouTube, do którego treści powstaną podczas rozmów z lokalnymi bohaterami. Na początku projektu młodzież przechodzi szkolenie z publicznych wystąpień, prezentowania się przed kamerą, prowadzenia wywiadów. A następnie z zakresu przygotowywania, kręcenia, montażu i postprodukcji krótkich tematycznych filmików. W trakcie wspólnych spotkań dzieli się na grupy z przypisanym konkretnym bohaterem związanym z miastem lub okolicą. Po nagraniu materiałów młodzież przystępuje do prac. Projekt realizowany jest w formie metody projektu, zajęć warsztatowych za pomocą nowoczesnych narzędzi edukacyjnych (platformy do transmisji online).

Budżet projektu: 10 484 zł

Dotacja: 7 934 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej

Miejscowość: Lubań

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek-Ratusz

Kod pocztowy i Poczta: 59-800 Lubań

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lubański

Adres strony internetowej: –

„Z kamerą po sukces”

Rynek 10, 59-800 Lubań, Polska

Więcej