Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

STREET-ART na warsztat - 2020

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych młodych ludzi, zwiększenie wiary młodych we własne siły, poczucie sprawczości, samodzielności, odpowiedzialności za podejmowane decyzje i realizowane wspólnie zadania oraz rozwinięcie umiejętności organizacyjnych poprzez street art.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-16 lat mieszkająca w Gminie Wilkowice.

Opis projektu:

Wiodącą tematyką projektu jest street art uzupełniony o dodatkowe elementy, tj. zajęcia integracyjne, plener fotograficzny, warsztaty małych form graficznych, konsultacje z grafiki komputerowej, poprowadzone przez absolwentów uczelni artystycznych, pedagogicznych oraz profesjonalnych grafików i fotografów. Młodzież bierze udział w warsztatach artystycznych, a następnie samodzielnie próbuje swoich sił w tworzeniu muralu. Celem warsztatów jest integracja, nauka pracy w grupie i organizacji pracy, ale także poznanie w praktyce tajników warsztatu pracy współczesnych artystów. Efektem jest podniesienie kompetencji młodzieży w zakresie obróbki fotografii, grafiki komputerowej i warsztatowej, umiejętności współpracy z organizacjami oraz zwiększenie wiary młodych we własne siły i możliwości. Zakupionym aparatem fotograficznym z funkcją nagrywania filmów wykonywane są zdjęcia do prac plastycznych oraz reportaż z realizacji zadania. Zakończenie projektu jest spotkaniem otwartym dla mieszkańców, podczas którego nastąpi pokaz taneczny (hip-hop), prezentacja reportażu z działań młodzieży, podziękowania osobom i instytucjom wspierającym projekt. Jednym z elementów wieńczących projekt jest również aukcja charytatywna (na wspólnie wybrany przez młodych cel) prac wykonanych przez młodzież podczas realizacji projektu. Na finale młodzież prezentuje mural powstały na terenie gminy.

Budżet projektu: 10 668 zł

Dotacja: 8 468 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”

Miejscowość: Bystra

Ulica, nr domu i lokalu: Juliana Fałata 2 m. k

Kod pocztowy i Poczta: 43-360 Bystra

Województwo: śląskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: –

STREET-ART na warsztat

Juliana Fałata 2, 43-360 Bystra, Polska

Więcej