Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Mazurska młodzież- dobre spotkania” - 2020

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież kompetencji społecznych, wzrost poczucia wartości i samorealizacji, poznanie osobistości – nawiązanie relacji, przełamanie barier poprzez oswojenie z nieznanym, wzmocnienie pewności siebie.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-17 lat zamieszkujących miejscowość Dźwierzuty.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest wydanie przez młodzież książki z legendami Dźwierzuckimi oraz stworzenie miejsca młodzieży- ogrodu tzw. strefy dobrych spotkań na terenie przy świetlicy wiejskiej w Dźwierzutach. Młodzież spotyka się, planuje, wyposaża, wykonuje i projektuje swój azyl (miejsce spotkań), tworzy więzi i relacje między sobą. Spotyka się z dorosłymi, aby poznać swoje miejsce, jego tradycje, kuchnie i opowieści z nim związane. Młodzież pisze, redaguje, tworzy i publikuje książkę Legendy Dźwierzuckie, pamiątkę dla przyszłych i obecnych pokoleń. Młodzież organizuje dla rówieśników i dorosłych warsztaty kulinarne- kuchnia tradycyjna Dźwierzut w utworzonej przez siebie strefie dobrych spotkań, zaprasza znanego mazurskiego szefa kuchni do wspólnego gotowania. Grupa wyjeżdża wspólnie do kina na seans dotyczący działań młodzieży i kultury mazurskiej. Wykorzystuje strefę dobrych spotkań do tworzenia inicjatyw młodzieżowych, projekcji filmowych, prób teatralnych itp, tworzy i montuje film pamiątkowy z realizacji projektu, świętuje zakończenie projektu.

Budżet projektu: 10 650 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach

Miejscowość: Dźwierzuty

Ulica, nr domu i lokalu: Pasymska 2

Kod pocztowy i Poczta: 12-120 Dźwierzuty

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: szczycieński

Adres strony internetowej: –

„Mazurska młodzież- dobre spotkania”

Pasymska 2, 12-120 Dźwierzuty, Polska

Więcej