Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Naturalnie, że naturalnie!” - 2020

Realizowany przez:

Dom Kultury w Ozimku

Cel:

Celem projektu jest przede wszystkim aktywizacja młodych ludzi oraz rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Ozimek.

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest urządzenie małego skwerku z hotelami dla pszczół przy Domu
Kultury w Ozimku, samodzielne uszycie ekologicznych woreczków, a następnie wykonanie na nich nadruku z eko hasłami. Działania podejmowane podczas realizacji projektu przebiegają dwutorowo. Cała grupa jest odpowiedzialna za budowę domków dla pszczół, za zagospodarowanie skwerku oraz przygotowania wernisażu i wystawy. Dodatkowo młodzież w podgrupach, tworzy pisma do Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku z prośbą o wyrażenie zgody na zagospodarowanie placu przy Domu Kultury, tworzy listy potrzebnych sprzętów i materiałów, robi rozeznanie rzeczowe i cenowe, dokonuje ich zakupu. W ramach działań organizowane jest spotkanie z lokalnymi pszczelarzami, którzy przeprowadzają prelekcje na temat znaczenia pszczół w życiu człowieka oraz warsztaty praktyczne z zakresu budowy pszczelich hoteli i grafiki warsztatowej. Każdy etap realizacji projektu uczy nowych umiejętności: technicznych, plastycznych, graficznych, przedsiębiorczości. Rezultatem tych działań jest powstanie grupy, która staje się ekspertem w konkretnej dziedzinie. Efektem końcowym jest zorganizowanie dla społeczności lokalnej wernisażu, prezentacji zakomponowanej przestrzeni zielonej oraz hoteli dla pszczół, połączonej z mini wystawą grafik wykonanych na upcyklingowych woreczkach.

Budżet projektu: 8 335 zł

Dotacja: 5 735 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Ozimku

Miejscowość: Ozimek

Ulica, nr domu i lokalu: Dłuskiego 4

Kod pocztowy i Poczta: 46-040 Ozimek

Województwo: opolskie

Powiat: opolski

Adres strony internetowej: www.dk.ozimek.pl

„Naturalnie, że naturalnie!”

Księdza Kałuży 7D, 46-040 Ozimek, Polska

Więcej