Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przez żołądek do tradycji - 2020

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez grupę młodzieży umiejętności pracy w grupie i umiejętności komunikacyjnych poprzez stworzenie grupy o podobnych zainteresowaniach. Nawiązanie współpracy między członkami tej grupy, nabycie umiejętności samodzielnego, zorganizowanego działania. Popularyzacja wśród młodzieży tradycji regionalnych, zdobycie praktycznych umiejętności, które mogą wpłynąć na rozwinięcie pasji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 14 osób w wieku 13-19 lat z terenu terenie Gminy Rejowiec.

Opis projektu:

Projekt realizowany jest w formie cyklicznych spotkań dla grupy młodzieży zainteresowanej rozwojem swoich umiejętności kulinarnych. Każde ze spotkań poświęcone jest innej potrawie, którą każdy uczestnik wykonuje z pomocą instruktora – członkini KGW. Zostają wykorzystane dawne, lokalne przepisy na potrawy regionalne i tradycyjne. Młodzież bierze udział w wycieczkach do restauracji, cukierni lub piekarni, aby lepiej zapoznać uczestników z danym tematem. Wszystkie wykorzystane przepisy zostają umieszczone w publikacji zawierającej opis wykonania danej potrawy wraz ze zdjęciem wykonanym podczas warsztatów. Publikacja zostanie zaprojektowana przez młodzież uczestniczącą w warsztatach: grupa wybiera przepisy, szatę graficzną, redaguje teksty i zdjęcia. Podsumowaniem projektu jest uroczysty poczęstunek, podczas którego prezentowane są
wykonane potrawy, a ich twórcy opowiadają o przebiegu swojej pracy.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 7 200 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu

Miejscowość: Rejowiec

Ulica, nr domu i lokalu: 22-360 Rejowiec

Kod pocztowy i Poczta: Fabryczna 13

Województwo: lubelskie

Powiat: chełmski

Adres strony internetowej: –

Przez żołądek do tradycji

Fabryczna 13, 22-360 Rejowiec, Polska

Więcej