Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Integracja Muzyka Inspiracja - 2020

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radecznicy

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych, pokonanie barier społecznych, rówieśniczych i kulturowych przez młodych ludzi, poznanie samych siebie, swoich mocnych i słabych stron, nauczenie się wykorzystywania nowo odkrytych umiejętności i kreatywnego pokonywania trudności w dorosłym życiu.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-14 lat z terenu gminy Radecznica.

Opis projektu:

Tematem przewodnim jest: wykorzystanie muzyki i teatru do przekazania otoczeniu tego w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają świat. Główne działania to pozyskanie partnerów w postaci urzędu gminy (pozyskanie miejsca do spotkań), zespołów śpiewaczych (nauka śpiewu i poznanie kultury naszego regionu), KGW (współdziałanie przy scenografii i dekoracjach oraz poznanie
tradycji). Następnie adaptacja pomieszczenia, które będzie służyć do spotkań młodych ludzi w czasie
trwania projektu, a także po jego zakończeniu. Młodzi planują przedstawienie muzyczne, które w interesujący i zabawny sposób pokaże współczesne problemy młodych ludzi zarówno z rówieśnikami jak i międzypokoleniowe, wykorzystując elementy kultury ludowej. Ostatnim etapem jest nagranie całego spektaklu i zrobienie z niego krótkiego filmiku bądź serialu kilkuodcinkowego. Zwieńczeniem działań jest przedstawienie spektaklu na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu, gdzie młodzi ludzie mają możliwość zaprezentowania samych siebie przed publicznością.

Budżet projektu: 13 776 zł

Dotacja: 8 496 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radecznicy

Miejscowość: Radecznica

Ulica, nr domu i lokalu: B. Prusa 65a

Kod pocztowy i Poczta: 22-463 Radecznica

Województwo: lubelskie

Powiat: zamojski

Adres strony internetowej: –

Integracja Muzyka Inspiracja

Prusa 65A, 22-463 Radecznica, Polska

Więcej