Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Co w Izbie piszczy? - 2020

Realizowany przez:

Ośrodek Kultury w Miłkach

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież doświadczeń wpływających na wzrost motywacji, poczucie własnej wartości, skuteczności, poczucie sprawstwa, odpowiedzialności za działania, wzmocnienie tożsamości lokalnej, poczucie przynależności do grupy, poprzez działania w zaadaptowanej Izbie Pamięci.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-16 lat z terenu Gminy Miłki.

Opis projektu:

Osią projektu jest zaadaptowanie przez młodzież miejsca przy świetlicy wiejskiej – Izby Pamięci i stworzenie w niej przyjaznej atmosfery. Młodzi tworzą i filmują 6 opowieści przypisanych do przedmiotów Izby działając innowacyjną metodą storytellingu i uwieczniają/ filmują je w jej scenerii. Młodzież tworzy również grę Escape Room, wymyśla fabułę osadzoną w realiach Izby, wynik wyjazdu do dużego miasta i zdobycia doświadczenia w podobnym miejscu. Młodzi współdecydują o tym, czym się będą zajmować, stawiając cele, planując i organizując swoją pracę, współpracując z innymi, poddając refleksji własne działania, korygując je, wyciągając wnioski. Poprzez uczestnictwo w warsztatach nabywają nowe umiejętnością poznają region i jego historię. Świętowaniem jest piknik dla mieszkańców, na którym młodzi prezentują nagrane opowieści, zapraszają do gry Escape Room oraz dzielą się doświadczeniem z projektu; wspólnie z wolontariuszami organizują kiermasz lokalnych potraw.

Budżet projektu: 11 700 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ośrodek Kultury w Miłkach

Miejscowość: Miłki

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 1b

Kod pocztowy i Poczta: 11-513 Miłki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: giżycki

Adres strony internetowej: okmilki.pl

Co w Izbie piszczy?

Szkolna 1b, 11-513 Miłki, Polska

Więcej