Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

ZaBOOKowani w kulturze - 2020

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez nabycie nowych umiejętności rzemieślniczych, rękodzielniczych i organizacyjnych oraz sprawdzenie własnych predyspozycji, np. majsterkowicza, dziennikarskich czy fotograficznych (relacje z działań).

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-20 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Wyrzysk.

Opis projektu:

Oś projektu to wykonanie oryginalnych półek bookcrossingowych jako elementów małej architektury w przestrzeni publicznej gminy Wyrzysk, popularyzowanie biblioteki, książek i czytelnictwa, aktywizowanie młodzieży w tworzenie dóbr kultury, kształtowanie postawy proekologicznej. Uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, zapoznają się z ideami bookcrossingu, projektują, analizują, kupują niezbędne materiały i wykorzystują materiały z recyklingu, radząc się i tworząc pod okiem fachowców. Młodzi szukają partnerów, sponsorów, fachowców, aranżują przestrzeń publiczną, zapraszają i reklamują oficjalną inaugurację półek bookcrossingowych jako przystanków kultury w gminie. Ponadto młodzież prowadzi dokumentację fotograficzną projektu oraz redaguje postępy działań projektowych i informuje o nich w Internecie między innymi na stronach związanych z lokalną biblioteką publiczną i domem kultury oraz na lokalnym portalu internetowym. Oprócz tego młodzież integruje się, organizuje wydarzenie plenerowe, popularyzuje bookcrossing, pozyskuje i uwalnia książki, rejestruje założone półki oraz zamieszcza w nich książki w bazie internetowej Fundacji Bookcrossing Polska. Finalnie działania projektowe zwieńczy spotkanie w plenerze przy ognisku. Efektami działań projektowych są półki bookcrossingowe jako przystanki czytelnicze we wspólnej przestrzeni publicznej gminy Wyrzysk.

Budżet projektu: 8 734 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury

Miejscowość: Wyrzysk

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 15

Kod pocztowy i Poczta: 89-300 Wyrzysk

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pilski

Adres strony internetowej: –

ZaBOOKowani w kulturze

Kościuszki 15, 89-300 Wyrzysk, Polska

Więcej