Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Odyseja chojnicka”, czyli 24 odsłony gminy Chojnice - 2020

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Pomorze”

Cel:

Celem jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych, sprawienie, by młodzież uwierzyła, że sami mogą stworzyć coś niezwykłego, nauczyć się planowania i korzystania ze swoich umiejętności.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13 – 19 lat z terenu gminy Chojnice.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie gry terenowej na terenie gminy Chojnice oraz jej przeprowadzenie w lipcu 2021r. w czasie której uczestnicy poznają walory okolicy. Młodzież pogrupowana w pary lub większe grupy czyta części Odyseji Homera, ustala miejscowości, w których rozgrywana będzie gra, przypisując jej jedną z 24 ksiąg Odyseji, dociera do tych miejsc, poznaje je, szuka w nich coś ciekawego tak, tworząc zagadkę zgodną z częścią Odyseji. Początek i zakończenie trasy ma miejsce w mieście Chojnice. Młodzież organizuje grę tak, by kolejne części Odyseji można było po kolei przeżywać w kolejnych miejscowościach, jeżdżąc np. rowerem albo samochodem. Po stworzeniu całej gry z zagadkami i kodem, młodzież sprawdza osobiście, czy gra nie ma błędów, drukuje karty i instrukcję gry. Ponadto młodzież wykonuje zdjęcia i tworzy wystawę fotograficzną. W mediach
promuje grę. Na koniec młodzież organizuje festyn, na którym nastąpi odkodowanie hasła i rozdanie nagród.

Budżet projektu: 8 943,00 zł

Dotacja: 7 541,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Pomorze”

Miejscowość: Lichnowy

Ulica, nr domu i lokalu: Sadowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 89-620 Lichnowy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

„Odyseja chojnicka”, czyli 24 odsłony gminy Chojnice

Sadowa 3, 89-620 Lichnowy, Polska

Więcej