Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Śladami naszych przodków - 2020

Realizowany przez:

Sokólski Ośrodek Kultury

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez zaangażowanie młodzieży w działanie, za które od początku będą odpowiedzialni, praca zespołowa pozwoli im na poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz doda im wiary w siebie.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 14-18 lat z miasta i gminy Sokółka.

Opis projektu:

Młodzież w trakcie projektu opracowuje, projektuje i promuje przewodnik z opisem historii miasta oraz jego atrakcjami. Kulminacyjnym działaniem jest organizacja spaceru, w trakcie którego projektowicze oprowadzają mieszkańców Sokółki po mieście. Młodzież wchodzi w role przewodników turystycznych. Grupa młodzieży (mieszkańcy miasta i gminy Sokółka) rozpoczyna działania od poznania miasta i jego historii poprzez spotkania z najstarszymi mieszkańcami miasta oraz w trakcie wykładów przeprowadzonych przez zawodowych historyków. Po odbyciu szkolenia z pracą z oprogramowania Corel Draw zakupionego z dotacji młodzi projektują przewodnik z mapką. Zaprojektowany przewodnik młodzi drukują w nakładzie 1000 sztuk i przekazują do miejscowego muzeum oraz Punktu Informacji Turystycznej.

Budżet projektu: 8 000,00 zł

Dotacja: 7 300,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Sokólski Ośrodek Kultury

Miejscowość: Sokółka

Ulica, nr domu i lokalu: Grodzieńska 1

Kod pocztowy i Poczta: 16-100 Sokółka

Województwo: podlaskie

Powiat: sokólski

Adres strony internetowej: http://www.sok.org.pl/

Śladami naszych przodków

DK19 2, 16-100 Sokółka, Polska

Więcej