Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jak to było….w PRL. - 2020

Realizowany przez:

SAMI SWOI 2

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież swoich predyspozycji, mocnych i słabych stron oraz nawiązanie nowych relacji ze społecznością lokalną, udoskonalenie współpracy w grupie, zwiększenie wiary we własne siły przy równoczesnym zwiększeniu zainteresowania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 17 osób w wieku 13-18 lata w większości ze wsi Biskupia Wola oraz z
sąsiednich miejscowości.

Opis projektu:

Temat wiodący to czasy PRL -Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Działaniem uczestników jest zbieranie wszystkich informacji jak to było za czasów PRL. Młodzież zbiera urządzenia i przedmioty z tamtych czasów, uczą się do czego one służyły, jeżdżą, rozmawiają ze starszymi osobami, organizują wystawę. Nawiązują kontakty z osobami które mają auta czy motory aby zrobić wystawę motoryzacji z PRL. Wyszukają muzykę z tamtych lat i nagrywają. Zajmują się również zabawami i przygotowują konkursy, chcąc przygotować sklep spożywczy z tamtych czasów i bar mleczny, przygotowują też poczęstunek, aranżują wystrój i stroje. Ciekawostki o PRL-u przedstawiają w formie przedstawienia. Wykonują plakat i zaproszenia. Efektem pracy jest organizacja imprezy (wystawy) na koniec projektu przy pomocy i współpracy ze Stowarzyszeniem Sami Swoi 2, aby starszym przypomnieć te czasy, dzieciom opowiedzieć i pokazać jak to było i się żyło za czasów PRL, sobie zaś przy okazji utrwalić historię Polski.

Budżet projektu: 11 330,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

SAMI SWOI 2

Miejscowość: BISKUPIA WOLA

Ulica, nr domu i lokalu: BISKUPIA WOLA 21

Kod pocztowy i Poczta: 97-318 BISKUPIA WOLA

Województwo: łódzkie

Powiat: piotrkowski

Adres strony internetowej: –

Jak to było….w PRL.

Biskupia Wola 21, 97-318 Biskupia Wola, Polska

Więcej