Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Łęgi Odrzańskie mamy, to w Quest gramy - 2020

Realizowany przez:

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez pracę w grupie i skuteczną komunikację z mieszkańcami.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-16 lat z terenu gminny Ścinawa i okolicznych miejscowości Zaborów, Dziewin, Wielowieś, Parszowice, Dłużyce.

Opis projektu:

Osią projektu jest stworzenie, zaprojektowanie i wydanie questa o miejscowości Dziewin.
Młodzież zapoznaje się ze środowiskiem lokalnym z jego dziedzictwem historycznym oraz z bogactwem zasobów naturalnych. Młodzież poznaje swoje możliwości w praktycznych i integracyjnych zadaniach miedzy sobą, sprawdza samych siebie odnajdując się przy podziale kompetencji rozwijając swoje możliwości kooperacyjne, uczą się współpracy z jednostkami samorządowymi i
stowarzyszeniami. Zadania, jakie stają przed nimi to organizacja i wynajem sali na spotkania robocze, spotkania z osobami od których pozyskają wiedzę na tematy potrzebne by zgromadzić materiał merytoryczny do zbudowania questu. Uczestnicy organizują wyjazd studyjny (jednodniowy z poczęstunkiem) do miejscowości która ma rozpisany przykładowy quest do przejścia, co pomaga uporządkować zebrane informacje (np. z wywiadów, ze spotkań) by zbudować tekst questu. Docelowo każdy może dokładać swój tekst by razem dojść na spotkaniach do formy graficznej opracowanej i merytorycznie pasującej większości uczestników.

Budżet projektu: 5 580,00 zł

Dotacja: 4 150,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie

Miejscowość: Ścinawa

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 1 m. 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-330 Ścinawa

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lubański

Adres strony internetowej: https://www.ctik.scinawa.pl/

Łęgi Odrzańskie mamy, to w Quest gramy

Kościuszki 1, 59-330 Ścinawa, Polska

Więcej