Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Własnymi ścieżkami - 2020

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych młodych ludzi, nawiązanie relacji społecznych, odkrycie swoich mocnych cech, rozwój umiejętności interpersonalnych z umiejętnościami współpracy, nawiązywania kontaktów oraz zwiększenie zdolności wykorzystywania własnego potencjału i aktywnego działania w środowisku lokalnym, badanie jego walorów i zwiększenie swoich umiejętności w tworzeniu grafik i fotografii.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 14-19 lat z terenu gminy Pokój.

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest stworzenie przez uczestników turystycznej mapy gminy Pokój
wraz z wyznaczonymi przez nich trasami: rowerową i pieszą oraz najciekawszymi miejscami w gminie wraz z ich opisem oraz zdjęciami. Mapa to efekt końcowy pracy 12 osobowej grupy młodzieży, która podczas warsztatów fotograficznych, graficznych, poligraficznych oraz topografii terenu pozyskuje wiedzę niezbędną do zrealizowania zadania. Całość projektu rozpoczyna spotkanie integracyjne oraz szkolenie pt. „Jak komunikują się różne kolory talentów'”. Poprzez warsztaty uczestnicy poznają bliżej swoje osobowości i predyspozycje do pracy w zespole co pomaga w doborze odpowiednich funkcji. Podczas pozostałych warsztatów uczestnicy nabywają podstawową wiedzę o projektowaniu i wydawaniu map oraz wytyczaniu tras pieszych i rowerowych za pomocą programu graficznego CorelDRAW. Po 2 miesięcznych warsztatach grupa zostaje podzielona na mniejsze grupy odpowiedzialne za poszczególne elementy projektu. Poprzez podział ról uczestnicy uczą się pracy w zespole i komunikacji w różnych strefach życia społecznego i zawodowego. Zakończenie projektu odbywa się w kameralnym gronie, zaproszeni są przedstawiciele władz naszej gminy, pozyskani partnerzy oraz najbliżsi uczestników. Na spotkaniu młodzież otwiera wystawę fotograficzną prezentującą poszczególne etapy i zmagania z projektem. Projekt w zależności od sytuacji może odbyć się online jak i stacjonarnie.

Budżet projektu: 10 750,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju

Miejscowość: Pokój

Ulica, nr domu i lokalu: 1 Maja 26

Kod pocztowy i Poczta: 46-034 Pokój

Województwo: opolskie

Powiat: namysłowski

Adres strony internetowej: –

Własnymi ścieżkami

1 Maja 26, 46-034 Pokój, Polska

Więcej