Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Działaj. Pomagaj. Reaguj.” - 2020

Realizowany przez:

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W SKARBIMIERZU JEDNOSTKA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych i przygotowanie młodzieży w dobry start w dorosłość. Zwiększenie wiary w siebie i nauka pracy w grupie. Integracja i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Postawienie celów i realizując je, patrząc w przyszłość i rozwijać predyspozycje do pozytywnego działania i wykorzystania nabytych umiejętności. Wykorzystanie kompetencji i nabytych umiejętności współpracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Skarbimierz.

Opis projektu:

Oś projektu skupiona jest wokół działań ratowniczych. Wiedza, którą młodzi zdobywają podczas wstępnego etapu realizacji projektu, czyli w I i II miesiącu, w trakcie szkoleń teoretycznych i na warsztatach praktycznych zostanie wykorzystywana w kolejnej części projektu. W III i IV miesiącu działań młodzi dzielą się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami i społecznością lokalną poprzez pogadanki i prezentacje multimedialne dla swoich młodych szkolnych rówieśników na terenie gminy Skarbimierz. Dodatkowo młodzi samodzielnie przygotowują inscenizację działań ratowniczych, którą prezentują na uroczystym zakończeniu swoim rodzinom, znajomym i lokalnej społeczności. Świętowanie zakończenia projektu młodzi organizują podczas 2 dniowego wyjazdu w góry, podczas którego finalizują efekt projektu poprzez nakręcenie filmu promocyjnego.

Budżet projektu: 13 120,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W SKARBIMIERZU JEDNOSTKA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO

Miejscowość: SKARBIMIERZ

Ulica, nr domu i lokalu: 100

Kod pocztowy i Poczta: 49-318 SKARBIMIERZ

Województwo: opolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: –

„Działaj. Pomagaj. Reaguj.”

Skarbimierz 100, 49-318, Polska

Więcej