Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pierwsza pomoc – życie ludzie w moich rękach - 2020

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzu

Cel:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia oraz przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności dzieciom i młodzieży poprzez szkolenia prowadzone przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Tęgoborzy w okresie od 1 lutego 2021 do 31 lipca 2021 roku.

Odbiorcy projektu:

Grupa 18 osób w wieku 13-17 lat z miejscowości Tęgoborzy, Zawadka, Rojówka oraz Świdnik.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest wiedza oraz umiejętności praktyczne udzielania pomocy. Podczas szkoleń oraz spotkań z wykwalifikowanymi instruktorami (m.in. powiatowym koordynatorem ratownictwa medycznego PSP oraz ratownikami medycznymi) młodzież nabywa wiedzy i umiejętności z zakresu tj. wzywanie pomocy (numery służb ratunkowych), pozycja boczna ustalona, resuscytacja krążeniowo – oddechowa z użyciem defibrylatora AED, zadławienia, opatrywanie złamań i ran, a następnie przekazywanie jej podczas spotkań szkoleniowych dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkań grupa uświadamia dzieci i młodzież, jak wielką rolę odgrywa udzielanie pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia a następnie w formie pokazów i ćwiczeń praktycznych uczy udzielać pierwszej pomocy. Jeśli podczas trwania projektu sytuacja z wiązana z pandemią COVID-19 nie będzie pozwalała na prowadzenie szkoleń dla dzieci i młodzieży w szkołach, grupa nagra filmiki instruktażowe udzielania pierwszej pomocy, które prześle do szkół aby można je było udostępnić uczniom.

Budżet projektu: 10 996,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzu

Miejscowość: Tęgoborze

Ulica, nr domu i lokalu: św. Floriana 25

Kod pocztowy i Poczta: 33-312 Tęgoborze

Województwo: małopolskie

Powiat: nowosądecki

Adres strony internetowej: https://www.facebook.com/osptegoborze/

Pierwsza pomoc – życie ludzie w moich rękach

Tęgoborze 335, 33-312 Tęgoborze, Polska

Więcej