Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ekoszycie – ekożycie - 2020

Realizowany przez:

Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka- Biblioteka Publiczna w Świeszynie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych poprzez realizację własnych projektów krawieckich, współpracę w grupie wolontariackiej na rzecz gminy Świeszyno, aktywizację zawodową – przygotowanie do pracy w rękodzielnictwie, współpracę z gminnymi instytucjami, stowarzyszeniami i stworzenie Pracowni Krawieckiej.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Świeszyno.

Opis projektu:

Osią projektu jest nauka szycia techniką ręczną i maszynową w oparciu o proekologiczne elementy stylu życia, jakimi są zero waste (z ang. zero marnowania), less waste (z ang. mniej marnowania) i slow fashion (z ang. powolna moda). Uczestnicy projektu doskonalą swoje umiejętności krawieckie, począwszy od prostych czynności, tj. przyszywanie guzików, zszywanie dziur, po bardziej skomplikowane (szycie maszynowe i ręczne maseczek wielorazowych, przerabianie używanej odzieży, tzw. recycling fashion, szycie wielorazowych woreczków na zakupy, projekty indywidualne użytkowe i artystyczne). Spotkania projektowe mają początkowo charakter warsztatowy, co pozwala uczestnikom zdobyć podstawowe umiejętności i wiedzę dotyczącą szycia. Późniejsze spotkania mają na celu realizacje indywidualnych projektów uczestników, z uwzględnieniem myśli zero/less waste, slow
fashion, indywidualnej ekspresji, wolontariatu. Uczestnicy przygotowują samodzielnie zestawy wielorazowych maseczek, które następnie rozpowszechniają na terenie gminy Świeszyno wśród seniorów, osób niepełnosprawnych, grup wykluczonych społecznie.

Budżet projektu: 10 180,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Multimedialne Centrum Kultury e-Eureka- Biblioteka Publiczna w Świeszynie

Miejscowość: Świeszyno

Ulica, nr domu i lokalu: 36

Kod pocztowy i Poczta: 76-024 Świeszyno

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: –

Ekoszycie – ekożycie

Świeszyno 24, 76-024, Polska

Więcej