Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Best quest na start - 2020

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzieży kompetencji społecznych, wzmocnienia poczucia swojej wartości poprzez odniesione sukcesy i rozwiązane problemy, wzmocnienie wiary we własne możliwości, chęci samodzielnego rozwijania, promowania i ulepszania miejsca zamieszkania.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-20 osób w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Rokietnica.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu są questy – edukacyjne gry terenowe opowiadające ciekawą historię.
1. Młodzież tworzy quest w aplikacji. Młodzi Ludzie samodzielnie ustalają trasę oraz przebieg questu i tematykę oraz rodzaj (pieszy lub rowerowy). Młodzi wraz z osobną prowadzącą warsztaty
opracowują quest wraz z projektem graficznym ulotek, ewaluację w terenie, przygotowanie „skarbu” (pojemnika z logbookiem i pieczęcią) oraz zamieszczając quest w ogólnopolskim serwisie z questami. Młodzi zajmują się promocją questu na portalach społecznościowych dot. aktywnej turystyki. 2. Stworzenie ścieżki edukacyjnej do przeprowadzenia questa- Młodzież sama znajduje pomysł na tematykę ścieżki, udaje się do poszczególnych osób czy instytucji z prośbą o wyrażenie zgody na
ustawienie tablic. Przygotowują graficznie 4 tablice informacyjne na ścieżce edukacyjnej. 3. Wyjazd
INTEGRACYJNY- do miasta gdzie znajduje się quest po to aby praktycznie poznać specyfikę tworzenia takiej oferty. Młodzież zajmie się organizacją wyjazdu nawiązując współpracę z Biblioteką w Łańcucie.
4. BEST QUESTING- podsumowanie projektu w lipcu. Młodzież zaprasza gości z terenu gminy na
prezentacje swojej pracy, oprowadza po przygotowanym queście, organizuje uroczyste otwarcie, przygotuje animacje dla najmłodszych.

Budżet projektu: 9 640,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy

Miejscowość: Rokietnica

Ulica, nr domu i lokalu: 682

Kod pocztowy i Poczta: 37-562 Rokietnica

Województwo: podkarpackie

Powiat: jarosławski

Adres strony internetowej: –

Best quest na start

Szamotulska 30, 62-090 Rokietnica, Polska

Więcej