Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historią i tkaniną przeplatane - 2020

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy Filia Biblioteczna w Uhowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych młodzieży poprzez zmianę perspektywy postrzegania własnej podmiotowości i uświadomienie możliwości udziału w procesach rozwoju społecznego i indywidualnego oraz umożliwienie nabycia doświadczenia w kształtowaniu relacji interpersonalnych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12 osób w wieku 13-19 lat z Uhowa

Opis projektu:

Wiodącym tematem jest historia ubioru, dawne stroje i elementy ludowe wpisane w dzisiejszą modę. Młodzież zapoznaje się z ewolucją ubioru w różnych epokach oraz ze zmianami jego poszczególnych elementów i dodatków. W trakcie projektu uczestnicy organizują i biorą udział w dwóch międzypokoleniowych warsztatach: krawieckich i haftu krzyżykowego przeprowadzonych przez ich mamy, babcie lub zaprzyjaźnione osoby. Umiejętności zdobyte na warsztatach wykorzystują w dalszej części projektu. Młodzież organizuje spotkanie z Barbarą Piekut, znaną projektantką, która pochodzi z Łap. Młodzi tworzą kolekcję ubrań, którą prezentują na pokazie mody na zakończenie projektu oraz przygotowują prezentację multimedialną z przebiegu projektu oraz plansze prezentujące dawne ubiory. W razie potrzeby działania są przeniesione do Internetu.

Budżet projektu: 10 210,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy Filia Biblioteczna w Uhowie

Miejscowość: Uhowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościelna 42

Kod pocztowy i Poczta: 18-100 Łapy

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekalapy.pl/

Historią i tkaniną przeplatane

2W48+9V Uhowo, Polska

Więcej