Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chełmińskie Biuro Detektywistyczne - 2020

Realizowany przez:

Fundacja Odlewnia

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych młodych ludzi, odkrycie przez nich miasta Chełmno na nowo, uwierzenie w możliwości, jakie daje ta przestrzeń, ale też w swoje możliwości, jako jej młodego mieszkańca. Młodzież nauczy się wchodzenia w interakcje z innymi mieszkańcami, z urzędnikami, organizacjami partnerskimi.

Odbiorcy projektu:

Grupa 12-14 osób w wieku 13-19 lat z terenu miasta i gminy Chełmno

Opis projektu:

Osią projektu jest miasto Chełmno, które zaprasza do interakcji: Chełmno oczami Młodych, Chełmno przyszłości, Chełmno spotkań z przyjaciółmi, radości, ale też smutku, niespełnionych marzeń, deszczowych dni. Projekt składa się z trzech modułów. ODKRYWAMY CHEŁMNO to 3 spotkania warsztatowe, podczas których młodzież nabywa wiedzy i umiejętności, które wykorzystuje w dalszej części projektu, ale też pozwala na integrację grupy. Na tym etapie odbywa się nocny spacer po Chełmnie z przewodnikiem PTTK, warsztaty detektywistyczne oraz warsztaty z tworzenia gier i zagadek. To baza do realizacji drugiej części projektu – CHEŁMIŃSKICH ZAGADEK, akcji skierowanej do mieszkańców i miłośników miasta. Młodzi ludzie regularnie publikują w mediach społecznościowych stworzone przez siebie zagadki dotyczące Chełmna, detali architektonicznych, ważnych dla miasta wydarzeń. Każdy z uczestników tworzy własną zagadkę (zdjęcie, rysunek, rymowankę, mem). Na osoby, które włączą się w zabawę i jako pierwsze wskażą właściwą odpowiedź czekają upominki. Trzeci moduł to CHEŁMIŃSKIE POTYCZKI, czyli gra miejska realizowana w formie, jaką ustalą między sobą uczestnicy projektu. Młodzież pisze szczegółowy scenariusz, porozumiewa się z Partnerami, robi i zakupuje eksponaty, nagłaśnia projekt, przeprowadza grę, a na koniec realizacji projektu organizuje wystawę zdjęć i wspomnień oraz piknik. W przypadku złej sytuacji epidemiologicznej, projekt prowadzony jest zdalnie (ZOOM, media społecznościowe).

Budżet projektu: 9 400 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Odlewnia

Miejscowość: Chełmno

Ulica, nr domu i lokalu: Polna 10

Kod pocztowy i Poczta: 86-200 Chełmno

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: –

Chełmińskie Biuro Detektywistyczne

Polna 10, 86-200 Chełmno, Polska

Więcej