Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kraj_na YouTube - 2020

Realizowany przez:

Złotowski Dom Kultury

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności interpersonalnych uczestników, podniesienie ich wiedzy o środowisku lokalnym, zbudowanie i wzmocnienie poczucia własnej wartości młodych ludzi, poprzez przygotowanie ich do pełnienia roli rodzinnych przewodników po złotowskich i okolicznych atrakcjach historycznych, kulturowych. Ma również na celu zdobycie wiedzy z nowoczesnych nośników informacji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku do 15 lat z terenu miasta lub powiatu Złotów

Opis projektu:

Osią projektu jest połączenie historii, tradycji z nowoczesną formą przekazu poprzez stworzenie
kanału na YouTube. Na początku projektu młodzież rozpoczyna naukę montażu filmów, szkolenie na temat tworzenia wideobloga, form przekazu, nauka dykcji i erudycji. Kolejnym etapem jest spotkanie ze znanym You Tuberem. W kolejnych miesiącach młodzież zdobywa wiedzę o Krajnie i przekazuje ją w formie relacji na kanale specjalnie do tego stworzonym. Poza nowoczesną formą przekazu uczestnicy zgłębiają wiedzę historyczną i zapoznają się z tradycjami, które są kultywowane do chwili obecnej choć w coraz mniejszym zakresie, m.in. gwara krajeńska, haft krajeński, dwunastnica, taniec, góreckie odpusty, klaper, czy kopanie torfu, znak rodła. Poszczególne obrzędy i tradycje krajeńskie są nagrywane, a następnie emitowane na kanale.

Budżet projektu: 12 100 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Złotowski Dom Kultury

Miejscowość: Złotów

Ulica, nr domu i lokalu: Al.Piasta 26

Kod pocztowy i Poczta: 77-400 Złotów

Województwo: wielkopolskie

Powiat: złotowski

Adres strony internetowej: –

Kraj_na YouTube

aleja Piasta 26, 77-400 Złotów, Polska

Więcej