Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Muralki - 2020

Realizowany przez:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Wieruszowie

Cel:

Celem jest rozwinięcie kompetencji społecznych młodzieży, młodzi nauczą się współpracy,
wyznaczania i realizowania celów, przełamią bariery w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi (często starszymi) i instytucjami, zdobędą doświadczenie w publicznym prezentowaniu swoich dokonań.

Odbiorcy projektu:

Grupa 14 osób w wieku 13-19 lat z terenu pow. wieruszowskiego – terenów wiejskich i Wieruszowa

Opis projektu:

Tematem wiodącym działań są murale. Podczas spotkania organizacyjnego w bibliotece (lub online) młodzi poznają założenia projektu, stworzą swoją przestrzeń, ustalą zasady i plan działania, wymyślą logo, założą grupę na messenger i fanpaga. Na zajęciach z tworzenia murali młodzież uczy się przenosić swoje pomysły na blejtramy, poznaje sposoby malowania farbami, podejmuje decyzje jakimi farbami stworzą mural (spreje czy inne). Jeśli sytuacja pozwoli zajęcia są realizowane w siedzibie biblioteki, jeśli nie, on-line: każdy dostaje wtedy swój pakiet do ćwiczeń: blejtram i farby. Młodzi szukając inspiracji jadą do Łodzi oglądać słynne łódzkie murale. Jeśli ze względu na pandemię realizacja wyjazdu na początku projektu nie będzie możliwa, inspiracji szukać będą w sieci, a wyjazd odbędzie się w późniejszym terminie lub jako forma świętowania projektu; Młodzi projektują mural, ostatecznie ustalają też ile murali wykonają w przestrzeni miejskiej, wybierają miejsce: pozyskując zgodę właściciela, ustalają czy miejsca te nie są objęte nadzorem konserwatora zabytków, itp., zamawiają niezbędne materiały. Finałem działań jest publiczna prezentacja muralu i impreza towarzysząca temu wydarzeniu organizowana przez uczestników projektu.

Budżet projektu: 13 694 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Wieruszowie

Miejscowość: Wieruszów

Ulica, nr domu i lokalu: Klemensa Wierusza 7-9

Kod pocztowy i Poczta: 98-400 Wieruszów

Województwo: łódzkie

Powiat: wieruszowski

Adres strony internetowej: –

Muralki

Klemensa Wierusza 7, 98-400 Wieruszów, Polska

Więcej