Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ogrody brzęczące owadami - 2020

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych młodych ludzi, nauka współdziałania w grupie, współpraca z instytucjami, rozwój kreatywności, planowania, odpowiedzialności oraz samodzielności w podejmowaniu decyzji z wykorzystaniem własnego potencjału.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Wojcieszków

Opis projektu:

Osią projektu tworzenie przez młodzież „ogrodów brzęczących owadami”, składających się z hoteli dla owadów oraz roślinności. Młodzież podczas cyklicznych spotkań ustala dokładną tematykę spotkań, własnoręcznie wykonuje hotele z drewna, szuka informacji o owadach i sprzyjającemu im środowisku, ze szczególnym uwzględnieniem roślinności. W pierwszym miesiącu realizacji projektu młodzież organizuje spotkanie z lokalną miłośniczką entomologii oraz pszczelarzem, którzy przybliżają im specyfikę „współpracy” z owadami. W kolejnym miesiącu młodzież organizuje spotkanie wyjazdowe do „Krainy Rumianku”, podczas którego dowiaduje się jakie korzyści osiągamy dzięki współpracy człowiek-owad, jak dbać o owady, jak również o hotele i ogrody dla nich stworzone. Kolejnym etapem projektu są spotkania na których młodzież planuje zakup materiałów, projektuje i wykonuje hotele – około 30 sztuk, wybiera roślinność sprzyjającą owadom, dokonuje zakupów i wybiera miejsca do umieszczenia „ogrodów brzęczących owadami” w różnych lokalizacjach na terenie gminy Wojcieszków.

Budżet projektu: 10 200 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie

Miejscowość: Wojcieszków

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 36

Kod pocztowy i Poczta: 21-411 Wojcieszków

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://www.wojcieszkow.naszabiblioteka.com

Ogrody brzęczące owadami

Kościelna 36, 21-411 Wojcieszków, Polska

Więcej