Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Żyj eko, żyj zdrowo - 2020

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych młodzieży , tj. umiejętności planowania, tworzenie harmonogramów i realizowanie wyznaczonych celów; nawiązywanie kontaktów z zewnętrznymi osobami/instytucjami; umiejętności komunikacyjne, współpracy w grupie, negocjowania; organizowania i prowadzenia spotkań otwartych dla społeczności; dzielenia się swoją wiedzą; wzmocnienie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 18 osób w wieku 13-19 lat z Gminy Bełżyce

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest szeroko rozumiana ekologia, głównie filozofia ZERO WASTE, skupiając się na zagrożeniach wynikających z niewłaściwego gospodarowania odpadami komunalnymi, nadprodukcją śmieci i niewłaściwą segregacją oraz propagowanie pomocy przedmedycznej. Młodzi zidentyfikują na terenie gminy miejsca ekologiczne i antyekologiczne, zorganizują spotkania z ekspertami „od ekologii”, tzw. panele dyskusyjne – otwarte dla społeczności, zrealizują kampanię społeczną dot. ekologii z rozdawaniem ulotek; konkurs na arcydzieło z odpadów; będą szyć siatki wielokrotnego użytku (z nadrukiem Zero Waste) i maseczki ochronne oraz woskowijki; zorganizują warsztaty z recyklingu „Daję rzeczom drugie życie” oraz ogłoszą akcję pisania listu „Ziemia do swoich mieszkańców”. Ponadto młodzi planują dwie gry terenowe, wizytę w innej grupie projektowej, wyjazd edukacyjny i małe świętowania.

Budżet projektu: 49 206,00 zł

Dotacja: 38 376,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc

Miejscowość: Bełżyce

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Fabryczna 2B

Kod pocztowy i Poczta: 24-200 Bełżyce

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: http://www.facebook.com/razemdlabelzyc/

Żyj eko, żyj zdrowo

Fabryczna 2, 24-200 Bełżyce, Polska

Więcej