Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dzieje mieszkańców gminy, której jestem obywatelem - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czerminie

Cel:

Celem projektu jest poznanie dziejów – losów najstarszych mieszkańców gminy, zarówno tych, którzy są znani jak i zwykłych ludzi. Poprzez tę wiedzę młodzież uświadomi sobie jakie jest jej miejsce w społeczeństwie i wyciągnie wnioski dotyczące swojej przyszłości.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież (15 osób) w wieku 13-19 lat współpracująca i wspierająca działalność kulturalną w gminie.

Opis projektu:

W ramach projektu przeprowadzone zostaną spotkania młodzieży z pięcioma konkretnymi osobami (z bogatą przeszłością). Odwiedzone zostaną najważniejsze miejsca z nimi związane. Przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o gminie, a na zakończenie projektu zorganizowane będzie spotkanie podsumowujące projekt. Całość spotkań udokumentowana będzie na video i zdjęciowo. Głównym owocem projektu będzie wydanie bogatego albumu w formie książki ze zdjęciami i historie poznanych osób oraz filmu video. Pozycje te będą przekazane do szkół, bibliotek, stowarzyszeń itd., aby zapoznać ich z tymi ciekawymi informacjami, a także aby pozyskać coraz to nowych chętnych do udziału w planowanych kolejnych edycjach projektu; bowiem w tym projekcie uda się dotrzeć do 5 osób, a w następnych (mamy nadzieje) do kolejnych.

Budżet projektu: 8 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czerminie

Miejscowość: Czermin

Ulica, nr domu i lokalu: Czermin 469

Kod pocztowy i Poczta: 39-304 Czermin

Województwo: podkarpackie

Powiat: mielecki

Adres strony internetowej:

Dzieje mieszkańców gminy, której jestem obywatelem

Czermin 68A, 39-304, Polska

Więcej