Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Furtokiem przez świat - 2020

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim z siedzibą w Rzepienniku Suchym

Cel:

Celem projektu rozwój kompetencji społecznych młodzieży, rozbudzenie w młodym człowieku chęci poznania świata poprzez: interdyscyplinarne działania rozwijające pasje i umiejętności, zweryfikowanie swoich mocnych i słabych stron w pracy twórczej i organizacyjnej, naukę tolerancji i wspólnego pokonywania barier.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 osób w wieku 13-19 lat z terenu wsi Rzepiennik Suchy

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest wykorzystanie alternatywnych i dostępnych (mimo ograniczeń spowodowanych epidemią) sposobów na poznanie świata i jego różnorodności, które zachęcą młodego człowieka do wyjścia z domu, odkrycia nowych pasji i oderwania się od obecnej sytuacji pandemicznej. W ciągu 12 miesięcy młodzież samodzielnie zorganizuje 7 ogólnodostępnych wydarzeń tematycznych związanych z innym kontynentem (przygotują układ taneczny charakterystyczny dla danego kontynentu, kontynentalny poczęstunek, zaproszą podróżnika /gościa, opracują mini przewodnik). Na zakończenie projektu młodzież zorganizuje „Festiwal Kolorów” będący podsumowaniem działań i zaprezentuje wszystkie przygotowane przez siebie tańce oraz otworzy wystawę plenerową, na której zaprezentuje wszystkie 7 plansz – mini przewodników. Dodatkowo wypromują projekt za pomocą 7 punktów geocachingowych, gdzie w skrytkach umieszczą „skarb” i informacje o realizacji przez nich projektu.

Budżet projektu: 50 000,00 zł

Dotacja: 40 000,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim z siedzibą w Rzepienniku Suchym

Miejscowość: Rzepiennik Suchy

Ulica, nr domu i lokalu: Rzepiennik Suchy 200

Kod pocztowy i Poczta: 33-163 Rzepiennik Strzyżewski

Województwo: małopolskie

Powiat: tarnowski

Adres strony internetowej:

Furtokiem przez świat

Droga Wojewódzka 980, Rzepiennik Suchy 200, 33-163, Polska

Więcej