Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O!TWÓRZ się na upcykling - 2020

Realizowany przez:

Zbąszyńskie Centrum Kultury

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych młodzieży, w szczególności podniesienie umiejętności pozyskiwania wsparcia w terenie poprzez kontakt z innymi organizacjami i osobami prywatnymi. Młodzi nauczą się komunikacji, otwartości na współpracę między sobą w grupie, poprzez wspólną pracę rozwiną umiejętność dyskusji, otwartość na pomysły innych i odpowiedzialność, poznają swoje mocne i słabe strony.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15-17 osób w wieku 13-19 lat z gminy Zbąszyń

Opis projektu:

Osią projektu jest upcykling jako proces przekształcania materiałów odpadowych lub bezużytecznych produktów w nowe, lepszej jakości lub lepszej wartości dla środowiska. Młodzi przejdą cały cykl spotkań i warsztatów ze specjalistami, dowiadując się, w jaki sposób można samodzielnie wykonać z pozyskanych i dostępnych materiałów meble, kosmetyki czy zreaktywować swój ulubiony ciuch. W ramach działań projektu młodzi stworzą kąciki chillout w trzech lokalnych szkołach, wyposażając je w poduszki, pufyszyte z banerów reklamowych, meble z ekopalet, zorganizują wystawę prac wiązanych w eko sztuką w bibliotece oraz przeprowadzą samodzielnie warsztaty dla dzieci, na których będą robić drewniane hotele dla owadów zapylających. Do wspólnych działań młodzi zaproszą rówieśników, grupy seniorskie, wprowadząjąc do projektu wymiar wielopokoleniowy.

Budżet projektu: 56 610,00 zł

Dotacja: 40 000,00 zł

Rocznik: 2020

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Zbąszyńskie Centrum Kultury

Miejscowość: Zbąszyń

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Wlkp. 12

Kod pocztowy i Poczta: 64-360 Zbąszyń

Województwo: wielkopolskie

Powiat: nowotomyski

Adres strony internetowej: www.biblioteka.zbaszyn.pl

O!TWÓRZ się na upcykling

Powstańców Wielkopolskich 12, 64-360 Zbąszyń, Polska

Więcej