Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasi bliscy, nasi sąsiedzi – ocalić od zapomnienia - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich

Cel:

Młodzież poprzez projekt będzie poznawała historie swoich bliskich, sąsiadów; będzie nawiązywała nowe znajomości; będzie rozwijała umiejętność pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej z terenu gminy Banie Mazurskie.

Opis projektu:

Projekt przewiduje cykl spotkań grup młodzieży z mieszkańcami gminy, którzy w bardzo różnych okolicznościach, w różnych latach i z różnych powodów, wielu wbrew własnej woli, jak przesiedleńcy z akcji Wisła osiedlili się na tym terenie. Jest to ostatni moment, ażeby żyjący uczestnicy tamtych wydarzeń sami zrelacjonowali pierwsze lata swojej bytności na Mazurach i sposób wrastania w naszą przestrzeń. Również spotkania z osobami, które w ostatnich 20 latach osiągnęły sukces w związku z prowadzoną działalnością. Spotkania będą odbywały się w soboty lub niedziele 3 razy w miesiącu (luty maj) w miejscach zamieszkania wybranych osób, z którymi młodzież będzie chciała się spotkać, i które wyrażą chęć takiego spotkania. W czwarty weekend każdego miesiąca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury będą odbywały się spotkania podsumowujące, w trakcie których młodzież będzie opracowywała materiały: dźwiękowe, fotograficzne. Dzięki temu projektowi powstanie broszura pt. „Nasi bliscy, nasi sąsiedzi – ocalić od zapomnienia”. P

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich

Miejscowość: Banie Mazurskie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sportowa 2

Kod pocztowy i Poczta: 19-520 Banie Mazurskie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: m. Olsztyn

Adres strony internetowej: http://gokip.org.pl

Nasi bliscy, nasi sąsiedzi – ocalić od zapomnienia

DW650 55, 19-520 Banie Mazurskie, Polska

Więcej