Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chocz na wizji - 2019

Realizowany przez:

Fundacja Animacja

Cel:

Celem projektu jest poprawa umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego, wzrost uczestnictwa w życiu publicznym grupy młodzieży poprzez nagrywanie i publikowanie programów i tym samym podniesienie samooceny młodych ludzi.

Odbiorcy projektu:

Grupa składa się z 12 młodych ludzi. Są to wolontariusze działający w Szkolnej Grupie Wolontariuszy „Ciepłe Serca” z klas 7 i 8 szkoły podstawowej w Choczu. Wszyscy mieszkają na terenie gminy Chocz. Większość z nich to mieszkańcy małych wiosek, część to mieszkańcy małego, liczącego niecałe 2 tysiące mieszkańców miasta Chocz.

Opis projektu:

Młodzi wezmą udział w warsztatach dziennikarskich oraz, również podczas warsztatów, nauczą się obróbki wideo, montażu, pracy z kamerą czy grafiki komputerowej. Odbędzie się wyjazd edukacyjny do Radia Centrum w Kaliszu. Młodzi poznają zaplecze telewizji regionalnej Proart z Ostrowa Wielkopolskiego. Grupa zostanie podzielona na trzy podzespoły. Młodzi wybiorą samodzielnie dziedziny z jakich potem każdy zespól zrealizuje swój film. W realizacji zadań będą musieli poszukać wsparcia wśród lokalnych dziennikarzy czy grafików komputerowych. Aby zainteresować projektem społeczność lokalną zorganizują konkurs z nagrodami na logo swojego kanału na YT. Zainteresują rówieśników poprzez promocję kanału w szkole w Choczu. Świętowaniem projektu będzie organizacja „Kina w plenerze” na które zostaną zaproszeni przedstawiciele mediów regionalnych, władze miasta, mieszkańcy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć z realizacji projektu. Drugim etapem świętowania będzie udział w młodych w koncercie.

Budżet projektu: 10 000,00 zł

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Animacja

Miejscowość: Pleszew

Ulica, nr domu i lokalu: Bolesława Krzywoustego 3

Kod pocztowy i Poczta: 63-300 Pleszew

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pleszewski

Adres strony internetowej: fundacjaanimacja.com

Chocz na wizji

Rynek 8, 63-300 Pleszew, Polska

Więcej