Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ciekawość świata nie pyta o lata - 2019

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna Nietążkowo

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych młodzieży poprzez organizację zajęć dla seniorów i dzieci oraz poznanie swojego środowiska lokalnego w zakresie działań realizowanych w swoim otoczeniu.

Odbiorcy projektu:

20 osób, które brały udział w poprzedniej edycji i wyraziły chęć dalszych działań, w wieku 13-19 lat, mieszkańcy Gminy Śmigiel.

Opis projektu:

Tematem wiodącym jest ciekawość naszego świata w różnych aspektach i na przełomie naszego wieku, to co tworzymy od początku i jak to zmieniamy i widzimy z czasem. Uczestnicy to osoby w wieku 13-19 lat, osoby które mają już za sobą duży projekt i chcą dalej wspólnie coś tworzyć na rzecz poprawy naszego świata. Nasze działania będą różne. Młodzi będą spotykać się z dziećmi i seniorami. Zorganizują dla nich bal karnawałowy oraz będą świętować dzień babci i dziadka, przygotują kartki walentynkowe i upominki dla potrzebujących z domu starców i domów dziecka, podzielą się swoim wsparciem podczas wspólnego śniadanka wielkanocnego,dobra zabawa z dziećmi na spotkaniu z zajączkiem, będą poświęcać swój czas na pomoc w obowiązkach domowych potrzebujących osób, wyjazd do kina w celu spędzenia ze sobą czasu poza domem, świętowanie podczas pikniku na powitanie lata oraz opublikują własny poradnik młodzieży. Efekt jakiego się spodziewamy to poczucie tych młodych ludzi o bezinteresownym wsparciu różnych osób przynoszącym tak wiele korzyści. W życiu codziennym potrzebujemy takiego wsparcia i osób mających poczucie że żaden wiek nie jest przeszkodą do niesienia pomocy.

Budżet projektu: 13 700,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna Nietążkowo

Miejscowość: Nietążkowo

Ulica, nr domu i lokalu: Boczna 15 m. 15

Kod pocztowy i Poczta: 64-030 Nietążkowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kościański

Adres strony internetowej: –

Ciekawość świata nie pyta o lata

Boczna 7, 64-030 Nietążkowo, Polska

Więcej