Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przetwórnia – To jest dramat! - 2019

Realizowany przez:

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

Cel:

Celem projektu jest przełamywanie lęków uczestników oraz poznanie swojego otoczenia i wykorzystanie jego potencjału

Odbiorcy projektu:

Grupa liczy 20 osób, w tym 17 dziewczyn i 3 chłopaków. 16 osób chodzi do liceum lub technikum, 4 osoby chodzą do 7 klasy szkoły podstawowej.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest teatr. Głównym zamysłem uczestników jest przełamywanie swoich lęków i barier. Dla grupy bardzo ważne jest, aby poprzez działania odnajdywać swoje mocne strony, a nawet talenty. Podczas realizacji poprzedniego projektu, w którym młodzież organizowała Festiwal Kultury Japońskiej, zorientowała się, że przygotowywanie spektakli teatralnych było dla nich najprzyjemniejszym zadaniem. Właśnie dlatego chce mu w całości poświęcić następny projekt. Młodzież zauważyła też, że teatr cieszy się popularnością wśród lokalnej społeczności, a wydarzenia z nim związane są mile przyjmowane. Grupa chce przeprowadzić serie wywiadów etnograficznych wśród mieszkańców, aby na ich podstawie napisać scenariusze – zauważyła potencjał miejskich opowieści. Chcą poszukać specjalisty w tej dziedzinie, który mógłby przeprowadzić dla nich warsztaty teatralne. Następnie grupa chce przygotować mniejszą sztukę teatralną i ją wystawić. W tym celu część środków będzie przeznaczona na scenografię, stroje i materiały promocyjne. Młodzież chce spróbować swoich sił w teatrze ulicznym. Po opracowaniu jednej sztuki młodzież chce zorganizować wycieczkę do teatru Po wycieczce grupa ma w planie zająć się większą sztuką oraz ogólnie przygotowaniami do końcowego wydarzenia. Grupa chce wejść w interakcje z mieszkańcami i zorganizować dla nich konkurs. W trakcie końcowego wydarzenia młodzież chce wystawić obie sztuki, pokazać wystawę prac plastycznych członków grupy pt. „To był dramat!”, rozwiązać konkurs, zakończyć projekt.

Budżet projektu: 10 100,00 zł

Dotacja: 8 100,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim

Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie

Ulica, nr domu i lokalu: 19 Stycznia 17 a

Kod pocztowy i Poczta: 13-300 Nowe Miasto Lubawskie

Województwo: warmińsko – Mazurskie

Powiat: nowomiejski

Adres strony internetowej: mcknml.pl

Przetwórnia – To jest dramat!

19 Stycznia 4, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, Polska

Więcej