Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ziemia Przemęcka Legendami Owiana – Młodzi na Tropie Tajemnic - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie

Cel:

Celem projektu jest poznanie tradycji i historii regionu – środowiska lokalnego, nawiązanie nowych relacji społecznych, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, pobudzenie i rozwój umiejętności literackich, plastycznych oraz redagowania książki, śledzenie i uczestnictwo w procesie wydania książki – Legendy Ziemi Przemęckiej, która będzie zarazem jednym z rezultatów projektu. Realizacja projektu sprzyjać będzie również integracji różnych środowisk lokalnych oraz umiejętności pozyskania wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku 13-19 lat. Pośrednimi uczestnikami będą dzieci młodsze, mieszkańcy gminy, rodzice, lokalni liderzy, członkowie stowarzyszenia.

Opis projektu:

Działania realizowane w projekcie koncentrować się będą na wykorzystaniu możliwości potencjału osobowego w celu wyrównania szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich. W projekcie zostaną podjęte następujące działania: ogłoszenie konkursu plastyczno-literackiego, praca badawcza dzieci i młodzieży polegająca na poszukiwaniu i spisywaniu legend niepublikowanych dotychczas znajdujących się w posiadaniu instytucji lub osób prywatnych, tworzenie ilustracji opisujących wybraną przez młodzież legendę, rozstrzygnięcie konkursu oraz uczestnictwo laureatów w rajdzie „Śladami legend”, spotkania młodzieży uczestniczącej w projekcie celem merytorycznego opracowania zebranych legend, przekazania opracowanego zbioru do druku, promocja książki w bibliotekach. Dotacja zostanie przeznaczana przede wszystkim na wydruk zbioru legend, który będzie głównym produktem projektu.

Budżet projektu: 10 915 zł zł

Dotacja: 6 400 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie

Miejscowość: Przemęt

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Jagiellońska 8

Kod pocztowy i Poczta: 64-234 Przemęt

Województwo: wielkopolskie

Powiat: wolsztyński

Ziemia Przemęcka Legendami Owiana – Młodzi na Tropie Tajemnic

Rzemieślnicza 29, 64-234 Przemęt, Polska

Więcej