Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie. - 2019

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kowalach Oleckich

Cel:

Rozwój kompetencji społecznych, aktywizacja społeczno-kulturalna, integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa oraz podniesienie poziomu wiedzy o swojej miejscowości/gminie, jej historii oraz jej potencjale.

Odbiorcy projektu:

W skład grupy doc. proj. wejdzie 14 os. w wieku 13-19 lat z terenu gm. Kowale Oleckie.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest poznanie historii, zasobów i potencjału swojej miejscowości. Założenia zostaną zrealizowane poprzez zebranie przez uczestników lokalnych legend, podań, historii niesamowitych i utrwalenie ich w postaci publikacji, którą samodzielnie złożą. Ponadto uczestnicy z wykorzystaniem tabletów graficznych metodą przekładu opracują ilustracje do poszczególnych legend, podań, szatę graficzną, a także z wykorzystaniem smartfonów sfilmują wybraną legendę, która zostanie dołączona do publikacji. Część szkoleniowa i gra terenowa zostaną zrealizowane z myślą o młodzieży, która będzie odbiorcą działań. Realizatorem pozostałych działań będzie młodzież, która dostanie wolną rękę w sprawie ostatecznego wyglądu publikacji, scenariusza sfilmowanej legendy, miejsca wyjazdu studyjnego, formy spotkania podsumowującego.

Budżet projektu:

Dotacja: 8 500 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kowalach Oleckich

Miejscowość: Kowale Oleckie

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 46

Kod pocztowy i Poczta: 19-420 Kowale Oleckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olecki

Adres strony internetowej: –

O czym szumi Cisowy Jar? Młodzi dokumentaliści na tropie legend, podań i opowieści niesamowitych o gminie Kowale Oleckie.

Kolejowa 1, 19-420 Kowale Oleckie, Polska

Więcej