Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze historie – nieznane a bliskie - 2009

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Poraju

Cel:

Projekt ma na celu poznanie gminy w aspekcie historycznym, kulturowym, społecznym, obyczajowym i zaciekawienie młodzieży działaniami, których będą twórcami i realizatorami w oparciu o różne formy i metody pracy zgodnie z ich potrzebami.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z terenu Gminy Poraj.

Opis projektu:

Młodzież będzie działać w grupach: badawczej, dziennikarskiej i projektowej pod okiem fachowców na 3 panelach: „Z pasją przez życie” – spotkania z osobami mającymi niecodzienne zainteresowania, które w sposób bezinteresowny realizują swoje dążenia. Działanie to ma na celu zaszczepienie kreatywności, która pozwoli na wyznaczenie własnej ścieżki w życiu, identyfikacje swoich mocnych i słabych stron. „Historie nieznane a bliskie” -młodzież stanie przed próbą dotarcia do faktów i legend dotyczących tego co już zapomniane, a czego ślad nadal pozostaje w ludzkich sercach i szufladach. „Prawdziwe dzieje w wirtualnym spacerze” -działanie to umożliwi wykorzystanie multimediów w celach poznawczych, edukacyjnych, twórczych, poznanie tajników fotografii, filmografii, grafiki, internetu i programów z nimi związanych. Spodziewanym efektem będzie zaspokojenie potrzeb młodzieży, zgromadzenie dokumentacji tekstowej, fonicznej i wizualnej, która pozwoli na kontynuację projektu w latach następnych i będzie stanowić cenny wkład w odtworzenie i ocalenie od zapomnienia naszej historii. Zgromadzony materiał zostanie umieszczony na stronie internetowej GOK i Jura TV. Powstanie konkurs i pokonkursowa wystawa fotografii i map, ścieżka rowerowa wraz z tablicami informacyjnymi.

Budżet projektu: 14 496 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Poraju

Miejscowość: Poraj

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piłsudkiego 14

Kod pocztowy i Poczta: 42-360 Poraj

Województwo: śląskie

Powiat: myszkowski

Adres strony internetowej: http://ugporaj.pl

Nasze historie – nieznane a bliskie

Ogrodowa 27, 42-360 Poraj, Polska

Więcej