Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Siła w Nas - 2019

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Bargłowie Kościelnym

Cel:

Projekt zakłada zdobycie nowych umiejętności i kompetencji społecznych takich jak: komunikacja, praca w grupie, współpraca z instytucjami, samorealizacja, odpowiedzialność oraz wzrost samooceny i poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

15 uczestników projektu w wieku 13-19 lat zamieszkujących Gminę Bargłów Kościelnych będących członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Bargłowie Kościelnym.

Opis projektu:

Osią projektu są działania z zakresu ratownictwa i bezpieczeństwa. Młodzież bierze udział w cyklu warsztatów z makijażu pozoracji ran i zakupuje niezbędne akcesoria. Poprzez prace grupową młodzież doskonali komunikacje, współpracę i podział obowiązków. Akcje ratunkowe i udzielanie pierwszej pomocy zaprezentują w 4 szkołach, przed Radnymi Gminy, MDP w Augustowie, Harcerzami w Tajnie Starym oraz przed całą społecznością lokalną w tym rodzicami na czerwcowym pikniku rodzinnym. Młodzież odbędzie kurs malowania twarzy i stworzy grupę animacyjną. Nowo zdobyte umiejętności młodzież w pierwszej kolejności trenuje na młodszych pozorantach z własnej Drużyny. W ramach projektu młodzież planuje i wykonuje dwudniowe, terenowe manewry akcji ratunkowych. Zadanie to niczym szkoła życia sprawdzi młodzież w ich mocnych i słabych stronach. Młodzież opracowuje projekty przypinek i produkuje w wybranej p[rzez siebie firmie. Młodzież samodzielnie planuje wszystkie działania, wyznacza cele oraz osoby do realizacji.

Budżet projektu: 12 400,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Bargłowie Kościelnym

Miejscowość: Bargów Kościelny

Ulica, nr domu i lokalu: Augustowska 15

Kod pocztowy i Poczta: 16-320 Bargłów Kościelny

Województwo: podlaskie

Powiat: augustowski

Adres strony internetowej: –

Siła w Nas

Augustowska 15, 16-320 Bargłów Kościelny, Polska

Więcej