Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Robo Camp – misja robotyka - 2019

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych poprzez utworzenie „Klubu Robotyki” lub” Młodego programisty” skupiającego młodzież wokół zagadnień związanych z nowoczesną techniką, elektroniką i informatyką.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu Wyszatyc i sąsiednich wsi.

Opis projektu:

Osią projektu są działania związane z nowoczesną techniką, elektroniką i informatyką. Uczestnicy projektu starają się aktywować dzieci, młodzież oraz osoby starsze do rozwijania zdolności matematyczno – technicznych, kreatywności, wyobraźni oraz logicznego myślenia. Młodzież zaprasza do udziału w projekcie interesujące ich osoby, spotka się z nimi i zaprasza do współpracy. Uczestnicy projektu samodzielnie organizują spotkania, pokazy, konkursy związane z programowaniem i robotyką. Grupa projektowa spotyka się regularnie 2x w miesiącu. Młodzi organizują zajęcia z programowania dla mieszańców Wyszatyc, którzy dzięki temu, poprzez zabawę poznają wiele zagadnień z zakresu informatyki, fizyki, mechaniki, co będzie miało wpływ na ich wszechstronny rozwój. Uczestnicy projektu wydają skrypty wykonanych przez siebie robotów (psa, kota, koparkę itp.), który jest rozpowszechniony w środowisku lokalnym. Projekt kończy się finałem konkursu programowania robotów połączonym z galą rozdania nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursach programowania.

Budżet projektu: 16 285,00 zł

Dotacja: 8 500,00 zł

Rocznik: 2019

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach

Miejscowość: Wyszatyce

Ulica, nr domu i lokalu: Wyszatyce 154

Kod pocztowy i Poczta: 37-722 Wyszatyce

Województwo: podkarpackie

Powiat: przemyski

Adres strony internetowej: http://www.wyszatyce.edu.page.pl

Robo Camp – misja robotyka

Wyszatyce 74, 37-722, Polska

Więcej